دسته بندی

Share

» :: دانلود کتاب لاتین آنالیز المان محدود با سعی و خطا آکین

دانلود کتاب آنالیز المان محدود با سعی و خطا آکین

اولین گام در حل اجزای محدود یک مسأله، گسسته‌سازی جسم و یا ناحیه به اجزای کوچکی به نام المان است. المان‌ها می‌توانند یک‌بعدی، دو بعدی و یا سه‌بعدی باشند. این عمل را شبکه‌بندی یا Mesh Generation نیز می‌نامند. المان‌ها توسط نقاطی به نام گره تعریف می‌گردند. با تغییر تعداد گره‌ها می‌توان المان‌هایی با مرتبه‌های مختلف به دست آورد.

درجات آزادی هر گره در FEM

در هر گره می‌توان چند درجه آزادی تعریف نمود. به عنوان مثال، متغیر میدان در انتقال حرارت از یک پره یک بعدی، دما در گره‌ها می‌باشد. بنابراین، در هر گره یک درجه آزادی وجود دارد. چنانچه این جسم یک بعدی و تیر باشد، درجات آزادی هر گره عبارتند از خیز و شیب. بنابراین هر گره دارای دو درجه آزادی می‌باشد. در یک ورق، هر گره دارای سه درجه آزادی می‌باشد که عبارتند از خیز و شیب در جهت x و y. در حال با فرض اینکه مقدار متغیر میدان در گره‌ها مفروض است می‌توان متغیر میدان را در هر نقطه بدست آورد. این امر توسط عناصری به نام توابع درونیاب انجام می‌پذیرد.

بخشی از وظایف مجموعه ای آر بی کریت نشر کتاب ها، نشریات، آیین نامه ها و جزوه های نایاب رشته عمران می باشد. تا دانشجویان بتوانند به طور منسجم به کتب و جزوات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

در اینجا امکان دانلود کتاب آنالیز المان محدود با سعی و خطا آکین pdf در یک فایل اکنون در سایت در دسترس شما محقق گرامی قرار گرفته است.

 

آماده سازی توسط شرکت ای آر بی کریت خرید و دانلود محصول

1396/07/29
المان محدود , آنالیز المان محدود , سعی و خطا , آکین , اجزای محدود , اجزاء محدود